Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prace z kolekcji olsztyńskiego Biura Wystaw Artystycznych pojawią się w siedzibie Parlamentu Europejskiego

Fot. pixabay.com

Z okazji setnej rocznicy powrotu Polski nad Morze Bałtyckie w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli odbędzie się niepowtarzalne wydarzenie artystyczne promujące polską sztukę.

Na wystawie w siedzibie parlamentu pojawią się prace Jana Cybisa z kolekcji olsztyńskiego Biura Wystaw Artystycznych. Pierwsza część wydarzenia zaplanowana jest na 5 lutego i rozpocznie się od wystawy malarstwa marynistycznego. Wśród pokazywanych prac znajdą się dzieła m.in. Mariana Mokwy, Tadeusza Kantora, Jana Cybisa, Henryka Baranowskiego i Czesława Tumielewicza, które później będzie można zobaczyć w specjalnie wydanym katalogu.

Wystawa obejmuje oprócz dzieł malarskich dokumentację zdjęciową happeningu morskiego autorstwa Józefa Piątkowskiego oraz film video Beta Nassau autorstwa Piotra Wyrzykowskiego. Z tej okazji zorganizowano tez koncert muzyczny.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Parlament Europejski, wystawa
Apel w sprawie „polskich obozów śmierci”. Stowarzyszenie Patria Nostra wysłało petycję do Parlamentu Europejskiego

Apelujemy o przestrzeganie europejskiego prawa - tak mówią posłanka PiS Iwona Arent i mecenas Lech Obara ze stowarzyszenia Patria Nostra. Chodzi o głośną sprawę niemieckiej telewizji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV