Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Paczki dla weteranów. „Pamięć jest pomostem między przeszłością a przyszłością”

Świąteczne paczki dla weteranów

Do tysiąca weteranów na terenie całej Polski, w tym do stu w województwie warmińsko-mazurskim trafiły paczki w Świątecznej Sztafecie Pokoleń. To forma pamięci i szacunku dla ludzi, którzy walczyli o wolność Polski.

„Pamięć jest pomostem między przeszłością a przyszłością, a także wielkim zobowiązaniem dla nas” – wyjaśnia Anna Szczepańska, prezes elbląskiego Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego i współorganizatora akcji.

Dzisiaj, gdy wielu z kombatantów, żyje niejednokrotnie w bardzo skromnych warunkach, staramy się na co dzień docierać do nich z wszelką pomocą. Wzruszające momenty bezpośrednich spotkań, świąteczne kartki i życzenia pisane często rękami dzieci, dostarczają nam wszystkim wspaniałych chwil, które pozwalają docenić wysiłek tamtego pokolenia.

00:00 / 00:00

Na Warmii i Mazurach w pakowanie paczek zaangażowali się żołnierze z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, a także młodzież z klas mundurowych Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie. Akcję wsparły Fundacji Pekao S.A. oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Możliwe było przygotowanie zestawów wigilijnych, artykułów spożywczych oraz innych, niezbędnych środków do życia, przeznaczonych dla tysiąca weteranów na terenie całego kraju.

Świąteczne paczki dla weteranów

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pączki, weteran, weterani, WOT, Bolesław Nieczuja-Ostrowski, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej
Wyjątkowy Jarmark Bożonarodzeniowy w Pieniężnie

W Pieniężnie odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy połączony ze zbiórką pieniędzy na rzecz dzieci z placówki opiekuńczo - wychowawczej. Akcję zorganizowali żołnierze WOT. Jarmark będzie okazją do...

Zamknij
RadioOlsztynTV