Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Otwarcie nowych dróg w regionie i skandal w Parlamencie Europejskim w Jeden na Jednego

Fot. M. Rutynowski

Jeden na Jednego – czyli słowne starcie przedstawiciela opozycji z przedstawicielem partii rządzącej.

Gośćmi Andrzeja Piedziewicza byli:

  • Konrad Sajkowski – Konfederacja
  • i Maciej Tobiszewski – Prawo i Sprawiedliwość.

Temat 1

Przedwczoraj otwarto 5-kilometrowy odcinek S5 Ornowo-Wirwajdy. Na razie 5 kilometrów, ale to początek znacznie dłuższej trasy, która ma połączyć Ostródę z autostradą A1. Dzień później mieliśmy otwarcie długo wyczekiwanej obwodnicy Nowego Miasta Lubawskiego. Tu w zasadzie chyba nie ma sporu o to, czy te inwestycje są nam potrzebne?

Mamy też przetarg na rozbudowę drogi nr 16 z Olsztyna do Biskupca do standardu drogi ekspresowej. Zawsze przy tej okazji pada pytanie – a co z drogą ekspresową S16 Mrągowo-Ełk? GDDKiA czeka na decyzję środowiskową już prawie 2 lata, ale to jeszcze nie jest rekord, jeśli chodzi o czas oczekiwania na zgodę środowiskową. Wiadomo, że są pewne protesty przeciwko tej trasie. Uda się przekonać nieprzekonanych?

Temat 2

Skandal korupcyjny w Parlamencie Europejskim. Wiceprzewodnicząca Parlamentu Eva Kaili została odwołana ze stanowiska. Ona i kilka innych osób są oskarżane o przyjmowanie łapówek od przedstawicieli Kataru i Maroka, chodziło o poprawianie wizerunku tych państw w oczach opinii publicznej, a u jednego z podejrzanych – prywatnie partnera zdymisjonowanej wiceprzewodniczącej – znaleziono 600 tys. euro w gotówce.

Posłuchaj audycji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: M. Rutynowski

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Próbował zabić dziewczynę po jej urodzinowej imprezie. Sąd zdecydował o jego losie

Nikodem C. ze Szczytna, który po osiemnastych urodzinach swojej dziewczyny próbował ją zabić, nie wyjdzie z aresztu. Sąd w Olsztynie zgodził się z decyzją prokuratora, że...

Zamknij
RadioOlsztynTV