DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro

Osady kajakarskie i sztafety biegowe bez awansu do finałów

W Paryżu trwają igrzyska olimpijskie. Pozostały niespełna trzy dni rywalizacji.

Pływak Kormorana Olsztyn – Piotr Woźniak zajął 22. miejsce w rywalizacji na 10 kilometrów na wodach otwartych. Następnie w rywalizacji na torze kajakowym wystartowała żeńska polska osada w półfinale K2 na 500 metrów: Karolina Naja i pochodząca z Mrągowa, wychowanka miejscowej Bazy – Anna Puławska.

Niestety nasze panie zajęły 7. miejsce i nie awansowała do finału. Praktycznie równolegle na Stade de France wystartował drugi półfinał sztafety kobiet w biegu 4×400 metrów. Na pierwszej zmianie wystąpiła Anastazja Kuś z AZS-u UWM Olsztyn. Olsztynianka przekazała pałeczkę na 4. miejscu, ostatecznie Polki zajęły 6. lokatę i odpadły z dalszej rywalizacji.

W półfinale męskiej sztafety 4×400 metrów także bez awansu do finału. Nasza reprezentacja z Karolem Zalewskim z AZS-u UWM Olsztyn na drugiej zmianie zajęła 7. miejsce. Na torze kajakowym wystąpił jeszcze Przemysław Korsak z Silvanta Elbląg w parze z Jakubem Stepunem w półfinale K2 na 500 metrów. Tu także bez sukcesu – 8., ostatnie miejsce w swoim biegu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

Więcej w pływanie, kajakarstwo
Przemysław Korsak i Jakub Stepun w półfinale wyścigu K2 500 metrów

Kajakarze Przemysław Korsak i Jakub Stepun awansowali do półfinału kategorii K2 500 metrów. Na metę wpłynęli po minucie 28 sekundach i 84 setnych. W elbląskiej strefie...