Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Opozycja atakuje za poradnię

sesja Rady Miasta Olsztyna, fot. A. Socha

Olsztyńscy radni podjęli decyzję o likwidacji Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 przy ulicy Jagiellończyka.

Koalicja argumentuje, że to krok w kierunku stworzenia dużego, nowoczesnego centrum na osiedlu Nagórki, przeciwnicy – przekonują, że mieszkańcy centrum i zachodniej części miasta będą mieli daleko do takiej placówki.

Wiceprezydent Olsztyna – Małgorzata Bogdanowicz Bartnikowska nie ukrywa, że poradnia na razie będzie funkcjonowała, ale zostanie wchłonięta przez poradnię nr 1, aż do wybudowania centrum, czyli przez co najmniej rok. Wtedy – obie placówki zostaną tam przeniesione.

Na koalicji suchej nitki nie zostawili radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Demokratycznego Olsztyna. PiS uważa, że chodzi o przejęcie atrakcyjnych terenów, na których znajdują się obecnie 3 placówki pedagogiczne, a Demokratyczny Olsztyn nie ukrywa, iż nikt tej decyzji nie konsultował z mieszkańcami.

Opozycja argumentuje również, że zamiast budować duże centrum Psychologiczno-Pedagogiczne, można wyremontować trzy istniejące i funkcjonujące w różnych częściach miasta. (mswin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ambasador Chorwacji przyjacielem

Ambasador Chorwacji w Polsce Ivan Del Vechio otrzymał tytuł Przyjaciela Warmii i Mazur. Uroczystość obyła się na olsztyńskim zamku w trakcie specjalnej sesji sejmiku województwa. Statuetkę...

Zamknij
RadioOlsztynTV