Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńska Szkoła Podstawowa nr 33 na podium w ogólnopolskim konkursie historycznym

Organizatorzy kampanii społecznej „BohaterON – włącz historię!” we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej wyróżnili trzy najlepsze projekty edukacyjne w Polsce za mnogość i różnorodność podjętych działań – w tym spotkania ze świadkami historii.

Oceniano ponadto zaangażowanie lokalnej społeczności, a także jakość nadesłanego sprawozdania. Olsztyński projekt „Być jak BohaterON” młodzież prowadziła pod opieką Joanny Mieszczyńskiej, nauczycielki historii, ambasadorki Muzeum POLIN w Warszawie. Uczniowie działali w szkole i środowisku lokalnym, współpracowali z wieloma instytucjami i samorządem lokalnym. Uczestnicy projektu organizowali spotkania ze świadkami historii, warsztaty dla dzieci, odwiedzali miejsca pamięci i muzea. Przede wszystkim jednak nawiązali kontakt z powstańcami warszawskimi i to dla nich młodzież pisała pozdrowienia i życzenia.

Wyróżnieni w konkursie uczniowie trzech najlepszych szkół spotkają się w czerwcu na gali w Warszawie.

 

Autor: K. Kantor za UM Olsztyn
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w historia, uczniowie, konkurs, IPN, bohateron
Straż graniczna organizuje pokazowe patrole dla uczniów

Gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 3 w Barczewie mogli przekonać się na własnej skórze jak wygląda praca pograniczników. Wspólnie z funkcjonariuszami z oddziału Straży Granicznej w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV