Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyńska skrzypaczka zagra na wyjątkowym instrumencie. Koncert w niedzielne popołudnie

Basia Kawa Fot. www.basiakawa.pl

W Olsztynie dziś niezwykły koncert. Wokalistka, autorka tekstów i skrzypaczka Basia Kawa zagra na jedynych w Polsce spersonalizowanych skrzypcach elektrycznych.

W programie koncertu są autorskie piosenki artystki z pogranicza softrocka, popu, jazzu i bluesa oraz znane covery. Basia Kawa jest jedyną osobą w Polsce, która gra na specjalnie skonstruowanych dla niej w Stanach Zjednoczonych skrzypcach elektrycznych.

Mają dodatkową niską strunę C, której skrzypce nie posiadają. Mają struny odwrotnie założone jak to w modelu Jordana bywa, mają inaczej położony podbródek niż w klasycznych skrzypcach. Są one spersonalizowane dla mnie, dlatego że mam bardzo małą dłoń, a marzyła mi się piąta struna, dlatego Jordan z Kalifornii zgodził się zrobić wszystko, żebym mogła na nich zagrać

– wyjaśnia artystka.

00:00 / 00:00

W 2013 r. Basia Kawa wydała ze swoim zespołem pierwszą płytę „Małe szczęście” zawierającą 11 autorskich piosenek, z którą koncertowała m.in. podczas Witamina Jazz Festiwalu w Sandomierzu czy na Olsztyńskich Nocach Bluesowych. Obecnie promuje drugą autorska płytę.

 

Autor: B. Gajlewska/A. Lipczyńska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koncert, wokalistka, skrzypaczka
Po dwuletniej przerwie powróciły Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej

W Giżycku w kościele św. Kazimierza Królewicza odbył się koncert galowy XX Międzynarodowych Koncertów Muzyki Cerkiewnej. Wystąpiło osiem zespołów. Były to: „Akwarel” z Kruklanek, „Kryłos” z...

Zamknij
RadioOlsztynTV