Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztynianin mistrzem Europy w pływaniu

Krzysztof Pielowski z olsztyńskiego Kormorana. Fot. K. Ośko

Olsztynianin Krzysztof Pielowski mistrzem Europy w zawodach pływackich, które trwają w Belgradzie. Zawodnik olsztyńskiego „Kormorana” był najlepszy w kategorii masters.

Jak mówił na antenie Radia Olsztyn Jarosław Krawczyk, prezes Miejskiego Towarzystwa Pływackiego Kormoran, Krzysztof Pielowski to utalentowany pływak i zdobywca wielu medali.

Przez kilkanaście ostatnich lat był czołowym zawodnikiem w Polsce, w pływaniu na wodach otwartych. To również trzykrotny medalista mistrzostw świata juniorów w basenie. Jest również medalistą letniej uniwersjady. Trzy lata temu zakończył karierę, ale postanowił wrócić do pływania

– mówił Jarosław Krawczyk.

Jak dodał prezes „Kormorana” to nie jedyne sukcesy olsztyńskich pływaków w ostatnim czasie. W ubiegłym roku po mistrzowskie tytuły sięgnęli Bartosz Kapała i Piotr Woźniak. Ten ostatni uzyskał także kwalifikację olimpijską  na tegoroczne Igrzyska w Paryżu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: L. Tekielski
Redakcja: Ł. Sadlak

 

Więcej w pływanie
Bliższe Spotkania – 03.07.2024

Wakacyjne używki i bezpieczeństwo nad wodą i w wodzie. Na te tematy z gośćmi Bliższych Spotkań Radia Olsztyn rozmawiała Izabela Malewska. W mediach niemal każdego dnia...

Zamknij
RadioOlsztynTV