Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olga Semeniuk-Patkowska przedstawiła prognozy dotyczące wzrostu cen

Fot. K. Ośko

– Od marca tego roku możemy spodziewać się dezinflacji, czyli spowolnienia wzrostu cen – stwierdziła w rozmowie z Radiem Olsztyn wiceminister Rozwoju i Technologii Olga Semeniuk-Patkowska.

W województwie warmińsko-mazurskim była na spotkaniach ze starostą nidzickim Marcinem Palińskim oraz z przedsiębiorcą Janem Szynaką w Lubawie.

W rozmowie z naszym reporterem Olga Semeniuk-Patkowska przedstawiała prognozy Ministerstwa Finansów co do wzrostu cen w tym roku. Mówiła o dezinflacji.

Dezinflacja jest czymś innym niż deflacja. Nie mówię o spadku tych cen, tylko o spowolnieniu wzrostu. To bardzo ważne, abyśmy potrafili te dwa pojęcia odróżnić. Patrząc na bieżący rok, mam nadzieję, że te ceny będą się stabilizować na odpowiednim poziomie, ale do inflacji sprzed pandemii, czyli 4,6% jest mało realne, by powrócić

– mówiła Semeniuk-Patkowska.

00:00 / 00:00

Według ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego inflacja w grudniu wyniosła 16,6 procent licząc rok do roku. Miesiąc wcześniej wskaźnik ten wynosił 17,5 procent.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

Więcej w ceny, inflacja, Olga Semeniuk-Patkowska, deflacja
PO o pieniądzach z KPO i inflacji. PiS odpowiada: damy radę

- Unia Europejska daje Polsce 260 mld zł na realizację Krajowego Planu Odbudowy, ale czy rząd jest w stanie wypełnić tzw. kamienie milowe - pytał na...

Zamknij
RadioOlsztynTV