Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ogólnopolski kongres patriotyczny w Elblągu. „To nowa inicjatywa”

Fot. J. Sulecki

W Elblągu trwa pierwsza edycja ogólnopolskiego kongresu patriotycznego. To nowa inicjatywa, której celem jest integracja różnych środowisk oraz osób mających na względzie patriotyzm.

Współorganizatorem wydarzenia jest Piotr Maletka reprezentujący fundację Pokolenie Walecznych,

Pomysł zrodził się rok temu, kiedy stwierdziliśmy, że nie ma platformy wymiany doświadczeń (…) Na kongresie pojawiają się ludzie z różnych części Polski, którzy są patriotami i zajmują się rzeczami o tematyce patriotycznej. Mogą się spotkać, wymienić doświadczeniami i poinformować co organizują.

00:00 / 00:00

Odbywający się w Elblągu ogólnopolski kongres patriotyczny to z jednej strony okazja do spotkań z osobami zajmującymi się historią i edukacją, a z drugiej możliwość podziękowania tym, dla których Ojczyzna i pielęgnowanie tradycji z nią związanych są najważniejsze. W trakcie drugiego dnia kongresu przyznane zostały medale oraz pamiątkowe ryngrafy i odznaczenia. Część z nich wręczył wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski.

To zaszczyt, że mogę uczestniczyć w takim wydarzeniu. Moim przywilejem jest (…) wręczanie medali w imieniu różnych instytucji i osób.

00:00 / 00:00

Jednym z laureatów medalu Pro Bono Poloniae, przyznawanego przez Urząd Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych jest starszy marynarz w stanie rezerwy Włodzimierz Staszak, który na co dzień mieszka w Kaliszu.

Co roku organizujemy wyjazdy na uroczystości na Monte Cassino, pracujemy z weteranami i organizujemy świąteczne paczki.

00:00 / 00:00

W trakcie trzydniowego kongresu odbywają się liczne wykłady i dyskusje na tematy związane między innymi z edukacją patriotyczną oraz historią Polski i losami jej obywateli.

Uczestnicy obejrzeli monogram w wykonaniu aktora i prezesa Polskiego Radia Rzeszów – Przemysława Tejkowskiego  pt. „Melduję Tobie Polsko”, przedstawiający fragment z życiorysu rotmistrza Witolda Pileckiego.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: . Świerkowska-Chromy

Więcej w Elbląg, patriotyzm, Urząd Do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
Kongres patriotyczny w Elblągu. „Wszyscy działamy pod jedną, biało-czerwoną flagą”

Spotkania z weteranami, krzewienie wiedzy i patriotyzmu oraz upowszechnianie kultury naszego narodu. W Elblągu zorganizowano kongres patriotyczny. Tak naprawdę wszyscy działamy pod jedną, biało-czerwoną flagą. W...

Zamknij
RadioOlsztynTV