Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ogniska COVID-19 w warmińsko-mazurskich szpitalach

Poliklinika w Olsztynie. Fot. mswia.gov.pl

Na Warmii i Mazurach mamy 105 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Listę otwiera powiat iławski, gdzie ujawniono 28 zakażeń SARS-COV-2.

Ma to związek między innymi z ogniskiem w Szpitalu Powiatowym w Iławie. Pierwsze zakażenia w tej placówce wykryto 2 października. Jak informuje Bożena Najda, wicedyrektor wojewódzkiej stacji Sanepidu w Olsztynie, koronawirusa wykryto u personelu i pacjenta. W kolejnych dniach przybywało chorych na COVID-19, przy czym wczorajszej doby wykryto ich 7. Ogółem od 2 października jest ich 17.

Wciąż pobierane są wymazy od osób, które mogły mieć styczność z zakażonymi w szpitalu MSWiA w Olsztynie. To kolejne ognisko, wykryte parę dni temu. Warmińsko-mazurski wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko przyznaje, że dziś to jedna osoba dodatnia z personelu medycznego – pielęgniarka socjalna.

Z dzisiejszego raportu wynika, że w naszym regionie jest 105 zachorowań, 3 zgony i 20 wyzdrowień.

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, Iława, Janusz Dzisko, MSWiA, ogniska
Czy Olsztyn trafi do żółtej strefy? Janusz Dzisko: Zastanawiamy się nad tym

Olsztyn może trafić do żółtej strefy. W ostatnim czasie przybywa tu chorych na Covid-19. Rośnie także ognisko koronawirusa w szpitalu MSWiA. Wczoraj w Olsztynie odnotowano 19...

Zamknij
RadioOlsztynTV