Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ogłoszono przetarg na obwodnicę Dobrego Miasta

Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji techniczno-ekonomiczno-środowiskowej dla budowy obwodnicy Dobrego Miasta w ciągu drogi krajowej nr 51. Obwodnica ma poprawić parametry drogi krajowej.

Umożliwić także zachowanie stałej prędkości na całym odcinku trasy od Smolajn do Dobrego Miasta. Ma to skrócić czas przejazdu – podkreślił rzecznik olsztyńskiego oddziału GDDKiA Karol Głębocki.

Planowana obwodnica będzie miała długość około 8 kilometrów. Będzie to droga główna ruchu przyspieszonego o dwóch pasach ruchu w przeciwnych kierunkach o szerokości 3,5 m. Nośność nawierzchni obwodnicy będzie wynosiła 11,5 tony na oś. Jej początek będzie miał miejsce na styku z przebudowywanym obecnie odcinkiem DK51 Smolajny – Kosyń, koniec zaś dowiąże się do istniejącej obwodnicy Barcikowa, omijając jednocześnie miejscowość Stary Dwór.

00:00 / 00:00

Udział w kosztach prac przygotowawczych w wysokości 1,5 mln zł pokryje Gmina Dobre Miasto. Budowa obwodnicy Dobrego Miasta jest na liście zadań rezerwowych w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dobre Miasto, droga
„Dobra aura sprzyja przekraczaniu prędkości”. W wakacje rośnie liczba wypadków

Miesiące letnie charakteryzują się największą liczbą wypadków drogowych w całym roku - tak wynika z danych Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS. Łącznie w 2020 roku...

Zamknij
RadioOlsztynTV