Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dzisiaj w sanktuarium w Gietrzwałdzie może przebywać 20 osób. Transmisja niedzielnej mszy świętej w Radiu Olsztyn

Gietrzwałd. Fot. Ł. Węglewski

Kanonicy regularni, którzy opiekują się sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie poinformowali, że w tym kościele jednocześnie nie może przebywać więcej niż 20 osób. Podano, że pierwszeństwo udziału we mszy mają parafianie i osoby, które mszę zamówiły.

Od poniedziałku w świątyniach może przebywać naraz tyle osób, aby na jedną przypadało 15 mkw. Dotychczas na jednym nabożeństwie mogło być do 5 osób. W przypadku świątyń przelicznik osoba na 15 mkw. oznacza większą liczbę wiernych na mszach.

Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie jest jedynym w Polsce miejscem, gdzie objawienia Matki Bożej zatwierdził Kościół. Miejsce to licznie odwiedzają pielgrzymi z całego kraju. Opiekujący się świątynią kanonicy regularni poinformowali, że od poniedziałku „w kościele może znajdować się jednocześnie nie więcej niż 20 osób”.

Wszystkie osoby powinny mieć zasłonięte usta i nos oraz być rozproszone po całym kościele, zachowując odpowiedni dystans do innych osób. Pierwszeństwo udziału we mszy świętej mają osoby, które zamówiły daną mszę świętą, oraz mieszkańcy naszej parafii

– poinformowało sanktuarium. Dodano, że ci, którzy chcą się pomodlić w kościele w Gietrzwałdzie, „mogą zrobić to poza mszą świętą” w godz. 6.30 do 18.00.

W tych dniach dołączanie się do celebracji mszy świętej przez księży pielgrzymów nie będzie możliwe

– dodano.

Radio Olsztyn transmituje mszę świętą z Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w niedzielę o godz. 7.00.

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kościół, Msza święta, transmisja
Posłuchaj i obejrzyj transmisję mszy świętej z konkatedry św. Jakuba w Olsztynie

Ostatnie tygodnie upływają w cieniu ograniczeń związanych z koronawirusem. Aby pomóc przeżyć duchowo ten czas, Radio Olsztyn przeprowadziło o godzinie 11 transmisję mszy świętej (audio i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV