Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Posłuchaj i obejrzyj transmisję mszy świętej z konkatedry św. Jakuba w Olsztynie

Ostatnie tygodnie upływają w cieniu ograniczeń związanych z koronawirusem. Aby pomóc przeżyć duchowo ten czas, Radio Olsztyn przeprowadziło o godzinie 11 transmisję mszy świętej (audio i wideo) z konkatedry św. Jakuba w Olsztynie. 

Dziś w kościele katolickim obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Wybór pierwszej niedzieli po Wielkanocy nie jest przypadkowy – na ten dzień przypada oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, która wieńczy obchody Misterium Paschalnego Chrystusa.

Ten okres w liturgii Kościoła ukazuje tajemnicę miłosierdzia Bożego, która najpełniej została objawiona właśnie w męce, śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Inaczej mówiąc – nie byłoby dzieła odkupienia, gdyby nie było miłosierdzia Boga.

Uroczystej mszy świętej w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie przewodniczył metropolita warmiński arcybiskup Józef Górzyński, który mówił o doświadczeniu szczęścia płynącym z wiary.

00:00 / 00:00

Transmisja na antenie Radia Olsztyn:

– 103.2 FM (Olsztyn),
– 103,4 FM (Elbląg),
– 99,6 FM (Ełk).

Transmisja wideo w Internecie:

– www.ro.com.pl
– Facebook/RadioOlsztyn
– YouTube/RadioOlsztynTV

Redakcja: A. Chmielewska/Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Radio Olsztyn, katedra, transmisja, video
Olsztyńskie zabytki pogrążone w ciemności. Iluminację wyłączono do odwołania. Powodem są oszczędności

Olsztyński samorząd z powodu oszczędności zdecydował o wyłączeniu iluminacji zabytkowych obiektów. Całonocne oświetlenie będzie wyłączone od dziś do odwołania - podał olsztyński magistrat. Jak poinformowała rzeczniczka...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV