Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od dziś zmiany w rozkładzie jazdy pociągów na Warmii i Mazurach

Fot. M. Zbrożek

Od dziś, 14 czerwca, nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy pociągów w województwie warmińsko-mazurskim. Na wyremontowanej linii Olsztyn – Szczytno – Pisz – Ełk pojawią się 2 dodatkowe pary pociągów, co znacząco poprawi ofertę dla pasażerów.

Więcej połączeń pomiędzy Szczytnem a Ełkiem ułatwi dostęp do miejscowości atrakcyjnych turystycznie, zwłaszcza w okresie zbliżających się wakacji. Wiele pociągów będzie kursowało częściej. Zmiany dotyczące godzin kursowania wynikają z potrzeb zgłaszanych przez podróżnych oraz z konieczności dostosowania się do przejazdu pociągów innych przewoźników, posiadających priorytet w konstruowaniu rozkładu jazdy. Szczegółowe informacje o wszystkich zmianach można śledzić na portalach polregio.pl i portalpasazera.pl.

W związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi na odcinkach Olsztyn – Gutkowo, POLREGIO będzie prowadziło na tej trasie autobusową komunikację zastępczą dla podróżnych jadących w kierunku Elbląga. Autobusy komunikacji zastępczej będą kursowały pomiędzy stacją Olsztyn Główny a stacją Gutkowo, skąd podróżni będą mogli już kontynuować podróż pociągiem. Rozkład jazdy został skonstruowany tak, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli skutki prowadzonych przez zarządcę infrastruktury prac remontowych.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, tak jak dotychczas, oznakowanych logo POLREGIO, będzie odbywał się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie będzie możliwości przewozu rowerów i wózków. Prosimy pasażerów o dokładne zapoznanie się z rozkładem jazdy przed rozpoczęciem podróży. Informacje o rozkładzie jazdy można uzyskać pod numerem telefonu infolinii POLREGIO 703 20 20 20 (czynnej całą dobę) oraz na stronach internetowych: polregio.pl i portalpasazera.pl.

W województwie warmińsko-mazurskim przywrócono już niemal wszystkie połączenia wstrzymane okresowo z powodu pandemii. Odwołane pozostają jedynie pociągi kursujące pomiędzy Olsztynem a Portem Lotniczym w Szymanach.

Posłuchaj relacji Beaty Gajlewskiej

 

Autor: B. Gajlewska/POLREGIO
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, rozkład, pociągi
Do serca Mazur szybkimi pociągami. Trasa Ełk-Korsze przejdzie modernizację

Szybsze i wygodniejsze podróże pociągiem z prędkością do 160 km/h. Zaplanowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacja mazurskiej trasy Ełk – Korsze ma być realizowana...

Zamknij
RadioOlsztynTV