Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O zaporze na granicy, wizycie prezesa PiS i dystrybucji węgla. Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

Fot. M. Rutynowski

Budowa tymczasowej zapory na granicy z Rosją, wizyta prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w regionie i dystrybucja tańszego węgla przez samorządy. To tematy poniedziałkowej audycji publicystycznej My, Wy, Oni.

Gośćmi Marka Lewińskiego byli:

  • Piotr Cezary Lisiecki – Konfederacja, lider Ruchu Narodowego w regionie,
  • Adam Krzyśków – były poseł, działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego,
  • Monika Falej – posłanka Nowej Lewicy, współprzewodnicząca partii w regionie,
  • Jarosław Słoma – radny Sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej
  • Marcin Jastrzębski – działacz Prawa i Sprawiedliwości.

Temat 1

Na granicy z obwodem kaliningradzkim trwa budowa zapory tymczasowej. — Jeśli sytuacja się zaostrzy powstanie tu mur taki jak na granicy polsko-białoruskiej, może nawet silniejszy — powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na naszej antenie stwierdził, że „musimy się bronić”. — W tej chwili do tego obwodu przylatują ludzie z Bliskiego Wschodu i jest bardzo poważne niebezpieczeństwo, że będą wykorzystywani tak, jak to się działo na granicy polsko-białoruskiej. No i dlatego te decyzje muszą być podjęte, bo jest wojna i ona może być prowadzona bardzo różnymi metodami — powiedział prezes PiS.

Temat 2

W miniony weekend Jarosław Kaczyński odwiedził Ełk, Olsztyn i Ostródę. Wystąpienia prezesa PiS były częścią cyklu spotkań szefa partii z działaczami Prawa i Sprawiedliwości oraz zwolennikami ugrupowania po zmianie struktur PiS-u, które obecnie pokrywają się z okręgami senackimi. Prezes zamierza odwiedzić wszystkie nowe okręgi partii. Wiele różnych wątków poruszanych podczas tych spotkań. Trudno jest zacytować wszystkie. Jaka jest ocena tej wizyty i czy może jakieś poszczególne sformułowania utkwiły w pamięci?

Temat 3

Jest duże zainteresowanie gmin dystrybucją tańszego węgla wśród swoich mieszkańców. Samorządy będą mogły kupować węgiel za maksymalnie 1 500 złotych za tonę, a sprzedawać nie drożej niż za 2 tysiące złotych. Z informacji Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że wszystkie gminy w regionie chcą skorzystać z programu. Konkretne spółki będą się kontaktować z gminami w sprawie zakupu i dystrybucji węgla. Jeśli mieszkańcy chcą kupić węgiel po preferencyjnych cenach, muszą zgłaszać się do swoich gmin. Przy okazji, trwa też nabór wniosków na dopłaty do węgla.

Posłuchaj audycji Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sromotna porażka Indykpolu AZS. „Nic nam nie wyszło”

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie byli w stanie wrócić na zwycięską drogę. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur przegrała przed własną publicznością z Treflem Gdańsk 0:3. Statuetkę...

Zamknij
RadioOlsztynTV