Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy szpital i oddział covidowy w regionie. Zajęta jest prawie połowa łóżek

Szpital Powiatowy w Bartoszycach

6 listopada szpital w Olecku zostanie przekształcony w tzw. szpital covidowy. Taką decyzję podjął wojewoda warmińsko-mazurski. Z kolei w szpitalu powiatowym w Bartoszycach powstał tzw. oddział covidowy.

Olecko

Olecka Olmedica będzie placówką II typu, czyli stanie się w całości szpitalem obserwacyjno-zakaźnym dla osób zakażonych lub z podejrzeniem zakażenia. W szpitalu jest 120 łóżek, 80 z nich będą to tzw. łóżka covidowe. Od piątku wstrzymane zostaną przyjęcia pacjentów na oddziały: chirurgiczny, internistyczny, ginekologiczno-położniczy i dziecięcy. Część pacjentów, których stan na to pozwala, została już wypisana do domów, reszta będzie przewieziona do innych szpitali.

Od czwartku w szpitalu Pro-Medica w Ełku uruchomiony zostanie tymczasowy oddział zakaźny dla chorych na Sars-CoV-2.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Bartoszyce

Z kolei w szpitalu powiatowym w Bartoszycach powstał specjalny oddział dla chorych na COVID-19. Jak wynika z informacji przekazanych przez dyrekcję placówki, dostępnych jest 30 łóżek, z czego sześć jest już zajętych.

Do dyspozycji medyków są cztery respiratory. Oddział powstał w części ginekologicznej oddziału położniczo-ginekologicznego, a także w miejscu byłego oddziału rehabilitacji neurologicznej. Natomiast izolatoria znajdują się w części płucnej oddziału wewnętrznego. W całym szpitalu wstrzymano przyjęcia planowe. Przyjmowani są jedyni pacjenci z pilnymi skierowaniami.

W województwie warmińsko-mazurskim 443 pacjentów trafiło do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. 35 z nich jest podłączonych do respiratorów.

Ogółem w regionie przygotowano 897 covidowych łóżek co oznacza, że zajęta jest prawie połowa z nich. Natomiast wolnych jest jeszcze 57 respiratorów z ogólnej liczby 92.

W środę w regionie notowano 7508 aktywnych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej chorych, 1420, jest w Olsztynie.

Minionej doby zanotowano 622 kolejne przypadki zakażenia, zmarło 9 osób. W sumie od początku pandemii w regionie walkę z COVID-19 przegrało 130 chorych.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

 

Autor: K. Piasecka/M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, łóżka covidowe
Zamknięte oddziały w szpitalu powiatowym w Nowym Mieście Lubawskim. Powodem koronawirus

Szpital powiatowy w Nowym Mieście Lubawski zamknął porodówkę i oddział dziecięcy. Powodem jest duża liczba zachorowań na COVID-19 wśród personelu medycznego. Pacjenci mają być kierowani do...

Zamknij
RadioOlsztynTV