Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowi szefowie okręgów PiS. Posłuchaj Porannych Pytań

Fot. Przemysław Getka

Nowi prezesi struktur Prawa i Sprawiedliwości w czterech okręgach partyjnych województwa – to główny temat Porannych Pytań Radia Olsztyn, których gościem był Leonard Krasulski. On sam pozostanie na stanowisku prezesa okręgu elbląskiego.

Nową szefową PiS w Olsztynie, w miejsce Jerzego Szmita, została posłanka Iwona Arent. – Sprawdziła się w wielu sprawach – ocenił poseł PiS Leonard Krasulski.

Mam nadzieję, ze względu na umiejętność nawiązania komunikacji, dialogu z koleżankami i kolegami z okręgu i ta umiejętność akurat jest w posiadaniu pani Arent. Czy będzie lepsza? Czas pokaże.

W okręgu iławskim prezesem partii został poseł Zbigniew Babalski, a w ełckim – Mateusz Szkaradziński, były asystent wojewody, dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału PFRON-u.

Gość Porannych Pytań wypowiedział się o wyborze 28-letniego Szkaradzińskiego.

Mam nadzieję, że akurat ta zmiana, na młodego i nieuwikłanego w jakieś dotychczasowe układy, przyniesie efekt.

Spora część porannej rozmowy poświęcona była także Jerzemu Szmitowi, który ustępuje z fotela prezesa Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim.

Jerzy Szmit od jakiegoś czasu nie jest związany zawodowo z Olsztynem i to trochę przeszkadzało w bezpośrednim nadzorowaniu ludźmi

– ocenił Leonard Krasulski.

Wypowiadał się jednak o nim pozytywnie twierdząc, że rozwój infrastruktury drogowo-kolejowej w regionie to zasługa Jerzego Szmita.

Władze Prawa i Sprawiedliwości dają sobie trzy miesiące na ocenę działań nowych szefów lokalnych struktur.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

Nowe struktury PiS w regionie. Znamy nazwiska szefów okręgów

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS
Protesty ekologów zablokują budowę S16 do Ełku?

Propozycje ekologów to sposób na podział województwa warmińsko-mazurskiego – twierdzą politycy Prawa i Sprawiedliwości. Trzy organizacje ekologiczne złożyły niedawno petycję o rezygnację z budowy drogi ekspresowej...

Zamknij
RadioOlsztynTV