Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowa jakość leczenia w elbląskim szpitalu

W Wojewódzkim Szpitalu w Elblągu zakończyła się budowa bloku operacyjnego, sterylizatorni i oddziału intensywnej terapii. Fot. szpital

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu zakończyła się budowa bloku operacyjnego, sterylizatorni i oddziału intensywnej terapii.

Placówka świętuje w tym roku jubileusz 25-lecia działalności i jak mówi jej dyrektor Elżbieta Gelert, to najlepszy prezent jaki można było sobie wymarzyć. W nowym skrzydle gmachu mieści się serce szpitala.

W dobudowanej części szpitala gotowy jest już blok operacyjny z ośmioma salami zabiegowymi i obszernym oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz sterylizatornią. Wszystko ma odpowiednio duże rozmiary, dobrą komunikację i nowe wyposażenie – podkreśla dr Marek Pietruszka, dyrektor ds. lecznictwa szpitala przy ul. Królewieckiej.

Stary blok operacyjny będzie działał jeszcze do połowy grudnia. Potem zacznie się przeprowadzka, a chirurdzy będą wykonywać tylko nagłe zabiegi. Pierwsza operacja w nowej części elbląskiego Szpitala Zespolonego zaplanowana jest na 2 stycznia przyszłego roku.

Oficjalne otwarcie Bloku Operacyjnego odbędzie się 27 listopada. Dzień później Wojewódzki Szpital Zespolony zaprasza na Dzień Otwarty i zwiedzanie nowego obiektu.

Nowy blok operacyjny kosztował ponad 57 milionów złotych. Elbląski szpital rocznie wykonuje około 13 tysięcy zabiegów. Już wiadomo, że mimo poprawy warunków NFZ nie podpisze z nim kontaktu na większą liczbę operacji. (mstan/bsc)

 

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu zakończyła się budowa bloku operacyjnego, sterylizatorni i oddziału intensywnej terapii. Fot. WSZ Elbląg

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu zakończyła się budowa bloku operacyjnego, sterylizatorni i oddziału intensywnej terapii. Fot. WSZ Elbląg

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, operacja, terapia
Pieniądze z rezerwy NFZ popłyną do szpitali

Prawie 23 miliony złotych z rezerwy Narodowego Funduszu Zdrowia trafi do szpitali i poradni na Warmii i Mazurach. Placówki, w których skończyły się już pieniądze na...

Zamknij
RadioOlsztynTV