Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niezwykłe urodziny Janiny Luberdy-Zapaśnik

Janina Luberda-Zapaśnik jest prezesem Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych

Było mnóstwo kwiatów, życzeń, urodzinowy tort i gromko odśpiewane sto lat. W ten sposób Federacja Organizacji Socjalnych uczciła 85. urodziny Janiny Luberdy-Zapaśnik, prezes Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.

Janina Luberda-Zapaśnik do ostatniej chwili nie wiedziała o przygotowanym dla niej przyjęciu. – Nikt z rodziny, przyjaciół, współpracowników nie szepnął ani słowa, ale cieszę się, że moja działalność została doceniona – mówiła Radiu Olsztyn.

00:00 / 00:00

Janina Luberda-Zapaśnik świętuje 85 urodziny

Urodziny Janiny Luberdy-Zapaśnik zostały zorganizowane w ramach projektu Strażnicy Pamięci, w który wchodzi inicjatywa 200 lat – mówi Bartłomiej Głuszak prezes Federacji Organizacji Socjalnych.

00:00 / 00:00

Janina Luberda-Zapaśnik z zawodu jest lekarzem pediatrą i także w tej dziedzinie odniosła wiele sukcesów zawodowych i naukowych. Teraz jubilatka koncentruje się na pracy społecznej, a za najważniejszy cel postawiła sobie dbanie o to, by nie fałszowano prawdy historycznej.

 

(mwis/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w urodziny, tort
Pamiętali o urodzinach swojego patrona

W olsztyńskiej Szkole Podstawowej nr 19, której patronem jest Mikołaj Kopernik, świętowano 542. urodziny słynnego astronoma. Uczniowie doskonale wiedzą kim był ich patron. Uczniowie Część uczniów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV