DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Nieudany debiut nowego trenera Indykpolu AZS-u Olsztyn. Porażka z GKS-em Katowice

Siatkarze Indykpolu AZSu Olsztyn przegrali u siebie 1:3 (19:25, 18:25, 25:21, 15:25) z GKSem Katowice. MVP spotkania został uznany libero drużyny z Katowic, Bartosz Mariański.

Pierwsze dwa sety dość pewnie padły łupem podopiecznych Piotra Gruszki. GKS wygrał je odpowiednio do 19 i 18. W trzeciej partii sytuacja się odwróciła i to Akademicy mieli inicjatywę po swojej stronie, ostatecznie zwyciężając 25:21. Niestety w kolejnej, i jak się okazało ostatniej odsłonie to zespół ze Śląska dominował na parkiecie Hali Urania, pokonując zawodników Michała Mieszko Gogola 25:15.

Bardzo dobrze w barwach gości zagrał wychowanek AZSu Olsztyn Bartosz Mariański, który został nagrodzony tytułem MVP spotkania.

00:00 / 00:00

Kapitan Indykpolu AZSu Olsztyn Paweł Woicki przyznał, że przed Akademikami bardzo dużo pracy.

W zespole Indykpolu najwięcej punktów zdobył Jan Hadrava – 19. Z kolei w drużynie GKSu najlepiej punktującym zawodnikiem okazał się Tomas Rousseaux – 20 „oczek”.

Olsztynianie są obecnie na 10 miejscu w tabeli PlusLigi. Kolejny mecz Indykpol AZS Olsztyn rozegra dopiero 13 stycznia. W Radomiu zmierzą się z Czarnymi.

Redakcja: A. Dybcio/P.Świniarski/B.Świerkowska-Chromy

Więcej w PlusLiga, GKS Katowice
Michał Mieszko Gogol debiutuje na ławce trenerskiej Indykpolu AZS-u Olsztyn. „Mamy pomysł na mecz z GKS-em Katowice”

Po świątecznej przerwie siatkarze Indykpolu AZSu Olsztyn wracają do zmagań ligowych. Akademicy zmierzą się dziś o 20:30 w hali Urania z GKSem Katowice. Będzie to także...