Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie wszystkie placówki wsparcia powróciły już do swojej działalności

Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób chorobą Alzheimera w Ełku fot. Małgorzata Zbrożek

Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób chorobą Alzheimera w Ełku fot. Małgorzata Zbrożek

Placówki wsparcia dziennego – domy i kluby seniora, domy pomocy, czy warsztaty terapii zajęciowej od tego tygodnia mogą znów działać.

Nie wszystkie zdecydowały się od razu na otwarcie dla podopiecznych. W Warsztatach Terapii Zajęciowej Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym imienia Matki Teresy z Kalkuty w Elblągu zajęcia jeszcze nie ruszyły – mówi kierowniczka warsztatów Elżbieta Zaradkiewicz.

00:00 / 00:00

Nie zdecydowaliśmy się wpuścić w tym tygodniu uczestników ze względu na to, że chcemy dokonać wszystkiego, co jest możliwe, żeby zabezpieczyć powrót zdrowy i bezpieczny. Wróciła cała kadra. W tej chwili staramy się przygotować pomieszczenia (…)

Zajęcia dla podopiecznych rozpoczną się w poniedziałek.

Natomiast olsztyńskie Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce warsztaty ponownie prowadzi od początku tygodnia. Na razie niewielu podopiecznych wróciło na zajęcia – przyznaje Ewa Słoma ze Stowarzyszenia.

00:00 / 00:00

Mamy ich na razie kilkoro, ale z każdym dniem przybywa. Radzimy sobie całkiem nieźle (…)

W związku z tym premiera nowego spektaklu „5 tysięcy róż” została przełożona na nieznany jeszcze termin. Otwarcie instytucji opieki to możliwość, a nie obowiązek. Różne placówki mogą potrzebować więcej czasu na przygotowanie się do wznowienia działalności i spełnienie wszystkich rekomendacji sanitarnych.

Autor: A.Skrago
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, pandemia, Ewa Słoma
Od poniedziałku wszystkie miejsca siedzące w pociągach PKP Intercity mogą być zajęte

Od poniedziałku, 1 czerwca dostępne będą wszystkie miejsca siedzące w pociągach PKP Intercity. Od 4 czerwca przewoźnik wprowadza też obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów....

Zamknij
RadioOlsztynTV