Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Nie musimy tylko narzekać, że jest brudno”. Finałowe Sprzątanie Świata w Elblągu

Każdy elblążanin może włączyć się do akcji Sprzątania Świata. Od 28 lat jest organizowana na całym świecie, Elbląg uczestniczy w niej niemal od początku.

W ten weekend odbywa się miejski finał. Przez ostatni tydzień w akcji uczestniczyły najmłodsze dzieci ze szkół i przedszkoli, sprzątając okolice swoich placówek. Teraz dołączyć mogą też starsi.

Chętni ruszą do parków, na zieleńce czy do Bażantarni. Pojawią się także w okolicach ulicy Działkowej, przy bardzo zanieczyszczonym stawie. To grupa uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych, wspartych przez wolontariuszy oraz strażaków z OSP, specjalistów od ratownictwa wodnego. Strażacy sprzątną sam akwen, w którym są opony, butelki i inne śmieci.

– To będzie mocny akcent, bo chcemy pokazać, że możemy sami sprzątnąć, a nie tylko narzekać – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski, inicjator akcji sprzątania okolic jeziorka.

Udało nam się podjąć współpracę ze strażakami i oni będą sprzątać sam akwen. Pełno tam puszek, opon, butelek. (…) Nie musimy tylko narzekać, że jest brudno, ale skrzyknąć się i sami sprzątać

Tegoroczne hasło 28. akcji Sprzątania Świata brzmi „Myślę, więc nie śmiecę!”.

Fot. Łukasz Węglewski

Fot. Łukasz Węglewski

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
Elbląg będzie miał rondo Pionierów Oświaty? Wnioskuje o to ZNP

Rondo Pionierów Oświaty - taką nazwę ma nosić nowe rondo w Elblągu, zbudowane na skrzyżowaniu ulic Królewieckiej I Fromborskiej. Wniosek o uhonorowanie nauczycieli, którzy zaczęli pracę...

Zamknij
RadioOlsztynTV