Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nawiązanie współpracy PSL i Polski 2050 w ocenie posłów z regionu. Posłuchaj Porannych Pytań

Jerzy Małecki (PiS) Urszula Pasławska (PSL)

– Na naszych oczach w jakimś sensie krystalizuje się scena polityczna – tak o nawiązaniu współpracy przez PSL i Polskę 2050 mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego Urszula Pasławska.

Wiceprezes PSL jest przekona, że jest to projekt skierowany do wyborcy centrowego.

Szeroko rozumiane centrum jest budowane w oparciu o te dwie formacje. Wczoraj to był pierwszy krok i mam nadzieję, że z tego projektu wyłonią się ciekawe propozycje dla Polski. PSL i partia Szymona Hołowni prezentują raczej poglądy umiarkowane, centrowe.

Łączenie sił przez PSL i Polskę 2050, zdaniem posła PiS Jerzego Małeckiego, to odzew na „szarogęszenie się pana Donalda Tuska” na scenie opozycji.

Widzę, jak on traktuje mniejsze partie opozycyjne jak PSL. Z całym szacunkiem, ale uważam, że takie traktowanie młodszego brata jest nie na miejscu i to próba nacisku na Donalda Tuska, aby zauważył, że my także tu jesteśmy. Szanuję to, że to ma na celu pokazanie wspólnych tematów, linii merytorycznej.

Każda partia ma prawo do własnej wizji prowadzenia kampanii wyborczej – tak o nawiązaniu współpracy przez PSL i Polskę 2050 mówiła Urszula Pasławska. Podkreśliła, że jej ugrupowanie nie skłania się do tworzenia jednej opozycyjne listy wyborczej.

My jako PSL raczej uzasadnialiśmy potrzebę stworzenia dwóch bloków opozycyjnych, które byłyby spójne i mogłyby stworzyć pewną spójną wartość. Zależy nam, by być ofertą dla Polaków. Kwestia jednej listy raczej nie wchodziła w grę – zbyt dużo różnic i wątpliwości.

Poseł PiS widzi w niektórych kwestiach przestrzeń do współpracy z połączonymi siłami PSL i Polski 2050.

Opozycja to nie jest samo zła, ma też bardzo ciekawe pomysły. Uważam, że po wyborach, w których wygra i będzie samodzielnie rządzić Zjednoczona Prawica, pomysły przedstawiane przez PSL i Szymona Hołownię – spójne z naszymi – będziemy wspólnie realizowali.

Wczoraj podczas konferencji w Senacie Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Szymon Hołownia ogłosili, że PSL i Polska 2050 stworzą wspólną listę spraw do załatwienia po odsunięciu PiS od władzy.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

00:00 / 00:00

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: M. Rutynowski

Przeczytaj poprzedni wpis:
29-latek poślizgnął się na molo i wpadł do wody. Z pomocą ruszyło trzech nastolatków

29-letni mieszkaniec Fromborka w trakcie biegania poślizgnął się i wpadł do wody. Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek wieczorem na molo we Fromborku. Przez kilkanaście...

Zamknij
RadioOlsztynTV