Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nastolatkowie sprawcami dwóch rozbojów w Olsztynie. Ich ofiarami były starsze kobiety

Fot. KMP Olsztyn

Nastolatkowie sprawcami dwóch rozbojów w Olsztynie. W obu przypadkach na ulicy zaatakowane zostały dwie starsze kobiety, którym napastnicy zabrali torebki z dokumentami, pieniędzmi i telefonami.

Rozboje miały miejsce na ulicach Dworcowej i Orłowicza, na początku marca.Teraz policjanci zatrzymali pięciu napastników, którzy mają od 16 do 19 lat, informuje sierż. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

Osobami podejrzanymi o rozbój na ul. Dworcowej okazali się trzej młodzi mężczyźni w wieku 18, 17 i 16 lat. Nastolatkowie po dokonaniu przestępstwa sprzedali telefon komórkowy, a uzyskanymi pieniędzmi podzieli się między sobą. Okazało się, że nastolatkowie kilka dni wcześniej uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Ponadto, prowadzone czynności wykazały, że zatrzymany 18-latek dokonał również drugiego rozboju na ul. Orłowicza w Olsztynie.

Pozostałymi napastnikami okazali się dwaj 19-latkowie.

Sprawcy dokonali kilku płatności zbliżeniowych skradzioną kartą płatniczą, a telefon sprzedali w lombardzie. Ustalenia śledczych wykazały, że 18-latek jest podejrzany także o kradzież dwóch kart płatniczych. Do tego zdarzenia doszło 16 marca na ul. Białostockiej w Olsztynie.

Dwaj 19-latkowie, 16 i 17-latek usłyszeli zarzuty rozboju, a 18-latek – dwóch rozbojów i kradzieży. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im do 12 lat więzienia.

Fot. KMP Olsztyn

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, rozbój, zatrzymanie
Miłośnik czekolad wpadł w ręce policji. Grozi mu do 5 lat więzienia

Mieszkaniec Pisza ukradł ze sklepu aż 47 czekolad. Złodzieja zatrzymał personel sklepu, który na miejsce wezwał policję. Złodziej wpadł, ponieważ próbował wyjść ze sklepu z wózkiem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV