Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Najlepsi olsztyńscy sportowcy i drużyny dostaną stypendia

121 sportowców i drużyn z Olsztyna dostanie miejskie stypendia. Indywidualni zawodnicy, od marca do listopada, otrzymają od 300 to 1700 złotych – w sumie ponad 318 tysięcy złotych.

Miejscy sypendyści to m.in. Karol Zalewski – dwukrotny halowy mistrz Polski w sprincie oraz judoka Maciej Sarnacki – mistrz Polski w kategorii powyżej 100 kilogramów, zwycięzca Pucharu Świata w Warszawie oraz brązowy medalista zawodów Grand Slam w Tiumeniu.

54 tysiące złotych trafią natomiast do zawodników olsztyńskich klubów. Pieniądze dostanie ośmiu siatkarzy AZS UWM, 9 piłkarzy ręcznych Szczypiorniaka, 5 koszykarek KKS i 3 piłkarzy Stomilu.

Wsparcie dostanie w sumie 62 sportowców, 52 drużyny, 5 reprezentantów dyscyplin igrzysk głuchych i paraolimpijskich, a także dwóch olsztyńskich trenerów. Warunkiem otrzymania stypendium są dobre wyniki w zawodach krajowych i międzynarodowych. Zawodnicy muszą mieszkać i rozliczać się w Olsztynie oraz reprezentować barwy klubów ze stolicy regionu.

(kpias/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, stypendysci, sportowcy
Sukces 15-letniej szablistki Oli Romańczyk

Trzecie miejsce w 39. turnieju szermierczym Challenge Wratislavia zajęła 15-letnia szablistka Aleksandra Romańczyk, na co dzień uczennica Gimnazjum numer 4 i wolontariuszka w Szpitalu Dziecięcym w...

Zamknij
RadioOlsztynTV