DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro

Sukces 15-letniej szablistki Oli Romańczyk

Trzecie miejsce w 39. turnieju szermierczym Challenge Wratislavia zajęła 15-letnia szablistka Aleksandra Romańczyk, na co dzień uczennica Gimnazjum numer 4 i wolontariuszka w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

15-letnia szablistka Aleksandra Romańczyk zajęła 3 miejsce w turnieju szermierczym Challenge Wratislavia

Szermierkę w klubie UKS Riposta Olsztyn trenuje od 4 lat. To ciężki i mało popularny sport, ale dający dużo radości. Trzeba dużo trenować, ale sport ten uczy samodyscypliny. W przyszłości chciałaby zdobyć złoto mistrzostw Polski.

Aleksandra Romańczyk liczy, że będzie mogła wyjechać na mistrzostwa Europy i Świata.

00:00 / 00:00

Ojciec młodej zawodniczki Ireneusz Romańczyk zaznacza rolę wyjątkowego trenera, pod którego opieką znajduje się jego córka.

– Jesteśmy małym klubem i nie możemy porównywać się z innymi. Sukcesy naszych zawodników zawdzięczamy pracy trenera Kazimierza Zaręby nasi zawodnicy osiągają coraz lepsze rezultaty – podsumowuje Ireneusz Romańczyk.

15-letnia szablistka Aleksandra Romańczyk jest wolontariuszką Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

Aleksandra Romańczyk jest pierwszą młodziczką z Warmii i Mazur oraz pierwszą od 5 lat Polką, która zdobyła miejsce na podium w prestiżowym turnieju Challenge Wratislavia.

15-letnia szablistka Aleksandra Romańczyk jest wolontariuszką Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Na zdjęciu z dyrektor szpitala Krystyną Piskorz-Ogórek