Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nagrali nową wersję piosenki Dżemu, aby wesprzeć niosących pomoc Ukrainie

Fot. EPA/ALESSANDRO GUERRA

Piosenkę „Sen o Victorii” zespołu Dżem w nowej wersji nagrali muzycy i społecznicy z Mrągowa. Utwór i teledysk promujący powstał, aby pomóc Danielowi Lewakowskiemu, który zbiera dary dla Ukraińców i wozi je w okolice działań wojennych.

O szczegółach opowiedział Radiu Olsztyn Wojciech Koliński z Fundacji Ten Czas.

Spotkało się paru znajomych, połączonych pasją do muzyki i chęcią wsparcia humanitarnej działalności w Ukrainie. Każdy mógłby się włączyć tak, jak potrafi. Ja, szczerze mówiąc, nigdy bym się nie odważył jechać na wojnę, nawet z taką pomocą. Dlatego wsparłem, jak umiałem – zaśpiewałem. Ktoś inny może wesprzeć włączając się do zrzutki pieniędzy.

00:00 / 00:00

W teledysku pojawia się rysunek specjalnie przygotowany przez ukraińskiego artystę Aleksieja Kustowskiego, są też wszystkie informacje o charytatywnej działalności Daniela Lewakowskiego. Premierowa prezentacja piosenki na naszej antenie w wieczornym programie kulturalnym po godz. 19.

Autor: R. Lesiński
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, wojna, dary, piosenka, Ukraina
Bezpieczne Ferie: oferty instytucji kultury i cyfrowy detoks

Gdzie warto szukać bezpiecznych feryjnych atrakcji? Czy w ferie możliwy jest cyfrowy detoks? O tym rozmawiamy w kolejnej audycji z cyklu Bezpieczne Ferie z Radiem Olsztyn....

Zamknij
RadioOlsztynTV