Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii powstanie nowy szlak rowerowo-pieszy

Barczewo, Dywity, Purda, a być może i Olsztyn – to gminy, które podchwyciły pomysł mieszkańców Wójtowa na utworzenie szlaku rowerowo-pieszego od Umląga do Wadąga.

Pierwotnie szlak miał przebiegać tylko przez okolice gminy Barczewo, jednak mieszkańcy Wójtowa do swego pomysłu przekonali sąsiadujące gminy: Dywity i Purda. Do pomysłu zapalił się wójt Purdy Jerzy Laskowski, który wiąże z nim plany na przyszłość:

00:00 / 00:00

W Barczewie odbyło się drugie już spotkanie w tej sprawie, na które przybyli przedstawiciele trzech gmin. Tam okazało się, że realizacja szlaku nie będzie prosta. Wszystko rozbija się o pieniądze. Na unijne środki trzeba będzie poczekać, mimo to samorządowcy i mieszkańcy są optymistami i przy wsparciu własnych środków chcą jak najszybciej rozpocząć prace – przyznaje Beata Jakubiak, prezes Stowarzyszenia Wspólne Wójtowo:

00:00 / 00:00

Na spotkaniu padła też propozycja włączenia w przedsięwzięcie gminy Olsztyn. Rozmowy w tej sprawie odbędą się w przyszłym tygodniu. Szlak mógłby prowadzić od Lasu Miejskiego w Olsztynie przez Zalbki, Nikielkowo, Wójtowo, Kaplityny, Bogdany, Silice, Klebark Wielki, Ostrzeszewo do Olsztyna. (grzym/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Barczewo, Dywity, rower, Purda, szlak rowerowy, Wadąg, szlak pieszy
Posłowie pomogli spełnić marzenie Dawida

Spełniło się marzenie chorego na nowotwór Dawida Kawałko z Tuchlina koło Orzysza. Choroba zaatakowała Dawida 10 lat temu. Po wielu zabiegach i rehabilitacji chłopak częściowo wrócił...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV