Olsztyn, Aktualności, Aplikacja mobilna, Regiony
Zamiast trzech budynków będzie jeden. Zmiany inwestycji w Wadągu

Jest porozumienie między olsztyńskim starostwem powiatowym i gminą Dywity w sprawie budowy szkoły muzycznej w Wadągu. Pierwotnie miał tam powstać kompleks 3 budynków: szkoły muzycznej, hali widowiskowo-koncertowej i gminnego ośrodka kultury. Przetarg został unieważniony ze względu na zbyt wysoką cenę.
Wiadomo już, że 18 milionów złotych dofinansowania z Programu Polski Ład i 2 milionów wkładu własnego nie uda się wybudować trzech budynków. Dlatego starosta olsztyński Andrzej Abako zwrócił się do władz gminy Dywity z alternatywną propozycją.
Naszym priorytetem jest budowa szkoły. Na pewno, w tej chwili, nie będzie budowany Gminny Ośrodek Kultury. Chcemy się jeszcze mocno zastanowić nad projektowaniem sali widowiskowo-koncertowej. Jest ona potrzebna szkole, tak jak sala gimnastyczna
– wyjaśnił.
Starostwo Powiatowe wystąpi teraz o zmianę promesy w Programie Polski Ład. Jak poinformował starosta, jeśli procedura przebiegnie zgodnie z planem, inwestycja powinna zakończyć się w 2029 roku.
Propozycję zaakceptowali radni gminy Dywity oraz wójt Agnieszka Sakowska-Hrywniak. Dla samorządu inwestycja ta jest bardzo ważna. Gmina przekazała już teren pod budowę szkoły muzycznej oraz sfinansowała budowę niezbędnej infrastruktury drogowej i sieci wodno-kanalizacyjnej.
Zgodnie z nowymi ustaleniami Gminny Ośrodek Kultury, który pierwotnie miał zostać przeniesiony do Wadąga, pozostanie w Dywitach.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy
PRZECZYTAJ TAKŻE
-
Olsztyn i Osnabrück wspierają Ukrainę. Wyruszył kolejny transport humanitarny
-
"Powinniśmy zawrzeć pakt". Dywity chcą wspólnie zawalczyć o remont DK51
-
"Niebezpieczne miejsce". Działacze partii Razem apelują o przebudowę skrzyżowania w Dywitach
-
Leśny odcinek Wojska Polskiego nadal bez modernizacji. Dywity ponawiają apel



























