Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach mamy historycznie najniższe bezrobocie

Jak wynika z szacunków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, na koniec czerwca stopa bezrobocia w naszym regionie wyniosła 7,6 procent. Takiego wyniku na Warmii i Mazurach do tej pory nie zanotowano.

Jak powiedział Radiu Olsztyn Wiesław Drożdżyński dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie, liczba zarejestrowanych bezrobotnych w regionie na koniec zeszłego miesiąca wyniosła 37 655. To jest o 1762 osoby mniej niż w maju i o 8650 zarejestrowanych bezrobotnych mniej niż w czerwcu ubiegłego roku.

Na koniec czerwca w naszym województwie zarejestrowanych jest  37 655  osób. Jest to znacznie mniej w porównaniu do czerwca 2021 r., kiedy było to ponad 46 tysięcy osób. Jest to bardzo dobra informacja, ponieważ jest to historycznie najniższy poziom bezrobocia w naszym województwie.

00:00 / 00:00

MRiPS: bezrobocie w Polsce najniższe od ponad trzech dekad

Z danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu czerwca wyniosła 4,9 proc. i kształtowała się w przedziale od 2,7 proc. w województwie wielkopolskim do 7,6 proc. w warmińsko-mazurskim. W porównaniu z poprzednim miesiącem stopa bezrobocia spadła o 0,2 pkt. proc., a w zestawieniu z końcem czerwca 2021 r. była niższa o 1,1 pkt proc.

Od ponad trzech dekad nie było tak dobrej sytuacji na rynku pracy. Tak niskie bezrobocie ostatni raz zanotowano 32 lata temu. W sierpniu 1990 r. było to 4,5 proc. Udowadniamy, że jesteśmy dobrym rządem na trudne czasy

– komentuje minister rodziny Marlena Maląg.

Według wstępnych danych MRiPS w końcu czerwca 2022 r. w urzędach pracy zarejestrowanych było 819,7 tys. bezrobotnych. To 30,5 tys. mniej niż przed miesiącem i 173,7 tys. mniej niż przed rokiem. Po raz ostatni w lipcu 1990 r. w rejestrach urzędów pracy zarejestrowanych było mniej bezrobotnych. Wówczas było to 699 tys. osób.

Zobacz też: Najlepsze oferty pracy z regionu na >>> praca.radioolsztyn.pl.

Autor: W. Chromy/K. Kropiwiec (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

Najnowsze dane o bezrobociu. Jak wypadł region?

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, bezrobocie, ważne, uwaga
Ponad pół tysiąca cudzoziemców pracowało nielegalnie. Gdzie najwięcej?

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili w regionie od początku roku 67 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Skontrolowali w sumie 2 i pół tysiąca pracujących obcokrajowców....

Zamknij
RadioOlsztynTV