Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Warmii i Mazurach ma padać marznący deszcz i mżawka. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie dla ośmiu województw

W związku ze spodziewanymi opadami marznącego deszczu i mżawki, które mogą spowodować gołoledź, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla ośmiu województw.

Opady marznącego deszczu spodziewane są w nocy z niedzieli na poniedziałek w województwach: warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim oraz części województwa wielkopolskiego.

Ponadto w niektórych powiatach północnej części województwa pomorskiego spodziewane jest silny wiatr dochodzący w porywach do 75 km/h. W poniedziałek marznące opady prognozowane są w północnej części województwa lubelskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia – jak podaje IMGW – oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Zalecana jest ostrożność, śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej

– czytamy na stornie internetowej Instytutu.

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ślisko, deszcz, mżawka, śliskość
Nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Uderzył autem w drzewo

Ślisko na drogach Warmii i Mazur. Wprawdzie noc była spokojna, ale już nad ranem doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia w Mrocznie w powiecie nowomiejskim. Kierujący samochodem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV