Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Na UWM-ie stacjonarnie będzie się uczyć ok. 3 tys. studentów

fot. Przemysław Getka

W nowym roku akademickim na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na studiach dziennych będzie się uczyć około 18 tysięcy studentów.

Jednak z powodu pandemii stacjonarnie na uczelni maksymalnie będzie przebywać około 3 tysięcy – podała rzeczniczka uniwersytetu Wioletta Ustyjańczuk.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, który jest największą uczelnią w północno-wschodniej Polsce zapowiedział, że inauguracja roku akademickiego odbędzie się w siedzibie uczelni, ale w ceremonii, z powodu pandemii, będzie uczestniczyć wąskie grono osób. W semestrze zimowym nowego roku akademickiego zajęcia dydaktyczne na UWM będą się odbywały w trybie zdalnym i mieszanym.

Całkowicie zdalne będą wykłady, seminaria, proseminaria oraz wszystkie te zajęcia, które nie wymagają bezpośredniego spotkania, wykorzystania laboratoriów, urządzeń i aparatury dydaktycznej, pomiarowej lub eksperymentalnej. Zajęcia laboratoryjne będą się odbywały w mniejszych grupach.

Władze UWM czekają na centralne wytyczne, czy przed powrotem na zajęcia wybrana grupa studentów, na przykład medycyny, będzie musiała przejść badania na obecność koronawirusa.

 

Autor: P. Świniarski/K. Kantor za PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, studenci, koronawirus
„Walczyłem o życie”. Historia pana Krzysztofa, który pokonał Covid-19

COVID-19  atakuje coraz więcej osób. Padają kolejne rekordy zakażeń w kraju i województwie warmińsko-mazurskim. Jedną z osób, które zmagały się z chorobą jest pan Krzysztof, mieszkaniec...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV