Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

„Walczyłem o życie”. Historia pana Krzysztofa, który pokonał Covid-19

COVID-19  atakuje coraz więcej osób. Padają kolejne rekordy zakażeń w kraju i województwie warmińsko-mazurskim. Jedną z osób, które zmagały się z chorobą jest pan Krzysztof, mieszkaniec regionu, który bardzo ciężko przeszedł zakażenie SARS-Cov-2.

36-letni strażak, wysportowany, bez chorób współistniejących. Walczył o życie, w szpitalu spędził 3 miesiące.

Przychodnie jak twierdze, zajęte linie telefoniczne do rejestracji. Minister zdrowia apeluje, by lekarze otwierali gabinety. Mirona Flisikowska-Wilczek konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny rodzinnej przyznaje, że coraz więcej pacjentów przyjmowanych jest podczas bezpośrednich wizyt.

Rzecznik Praw Pacjenta otrzymał kilka tysięcy skarg dotyczących funkcjonowania podstawowej opieki zdrowotnej w czasie pandemii. Pacjenci, którzy mają zastrzeżenia mogą je zgłaszać również do Narodowego Funduszu Zdrowia – mówi Magdalena Mil z Warmińsko-Mazurskiego oddziału w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Jad pszczeli może zabić ale również leczyć. O jego właściwościach i ostatnich badaniach naukowców z Australii, które wykazały, że zawarta w jadzie melityna zabija komórki nowotworu złośliwego piersi rozmawiamy z dr n. med. Magdaleną Zakrzewską – koordynatorem Poradni Alergologicznej Szpitala Pulmonologicznego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Autor: A.Lipczyńska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odporność, nowotwór piersi, koronawirus, COVID-19, melityna
Dwa nowe ogniska koronawirusa w zakładach w Bartoszycach i Działdowie

W województwie warmińsko-mazurskim odnotowano dziś dwa nowe ogniska koronawirusa - w fabryce mebli w Bartoszycach oraz w zakładzie przemysłowym w Działdowie. Jak poinformował rzecznik prasowy wojewody...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV