Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na ulicach Elbląga pojawią się kolejne aktywne przejścia. Są wyposażone w system identyfikacji pieszego

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Przemysław Getka

Czy na elbląskich drogach będzie bezpieczniej? W mieście powstaną kolejne tak zwane „aktywne przejścia”. Są wyposażone w system identyfikacji pieszego, który aktywuje elementy odblaskowe oraz lampy ostrzegawcze kiedy zbliżamy się do przejścia i przechodzimy przez pasy.

Będą zlokalizowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu pojazdów oraz pieszych – dwa na ulicy Mickiewicza oraz jedno przy ul. Brzeskiej. Przejścia dla pieszych wyposażone zostaną w tzw. kocie oczka oraz pomalowane będą w technologii grubowarstwowej na kolor biało-czerwony. Zainstalowany zostanie inteligentny system identyfikacji pieszego, który aktywuje do świecenia elementy odblaskowe i lampy ostrzegawcze LED, gdy pieszy podchodzi do strefy przejścia i dopóki się w niej znajduje. Ponadto przed przejściem przy ul. Mickiewicza wykonana zostanie nawierzchnia antypoślizgowa. Łącznie w Elblągu będzie siedem tego typu przejść.

Pieniądze na budowę dwóch aktywnych przejść dla pieszych pochodzą z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Elbląg pozyskał  100 tysięcy złotych dofinansowania. Trzecie przejście powstanie ze środków Budżetu Obywatelskiego.

Aktywne przejścia dla pieszych powstały przy ulicach Nowowiejskiej, Bema, Odrodzenia oraz przy al. Grunwaldzkiej.

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, dofinansowanie, przejście dla pieszych, MSWiA
3,5 miliona na obywatelskie inwestycje w Elblągu. Kto i do kiedy może składać wnioski?

W Elblągu rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Po raz dziewiąty mieszkańcy zdecydują, jakie pomysły zostaną zrealizowane w ich najbliższym sąsiedztwie. Ta edycja będzie szczególna, bo realizowana...

Zamknij
RadioOlsztynTV