Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na cmentarz najlepiej autobusem. Mieszkańcy Warmii i Mazur tłumnie odwiedzają groby bliskich

Drga dojazdowa do cmentarza komunalnego w Dywitach. Fot. M. Świniarski

Wokół największych nekropolii na Warmii i Mazurach coraz większy tłok. Ci, którzy wybrali się na cmentarz samochodami, bardzo często wyruszyli wcześniej, żeby uniknąć korków.

Na parkingach dzięki temu też było mniej problemów, choć jak mówią, podczas wieczornej wizyty na grobach bliskich, może być znacznie gorzej.

Posłuchaj rozmowy Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

Wiele osób rezygnuje z jazdy samochodem i przesiada się do autobusów. Ich zdaniem, to lepszy wybór na dziś, bo można dojechać szybciej, wygodnie bez stania w korkach i w komfortowych warunkach.

Posłuchaj rozmowy Aleksandry Skrago

Co kilkanaście minut spod cmentarzy odjeżdżają autobusy. Uruchomiono też specjalne linie, które dowożą pasażerów pod same bramy nekropolii. Więcej informacji o komunikacji miejskiej w dużych miastach Warmii i Mazur można znaleźć  TUTAJ.

A o sytuacji na drogach Warmii i Mazur, w specjalnych serwisach Radia Olsztyn po każdych wiadomościach, do 19. Informacje na bieżąco również na  naszej stronie internetowej oraz na Twitterze Radia Olsztyn.

Autor: M.Świniarski/ A.Skrago
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w korek, cmentarz
GroboNet, czyli cmentarze w wersji wirtualnej. Nie możesz znaleźć grobu? Ściągnij aplikację mobilną

Coraz częściej administratorzy cmentarzy decydują się na tworzenie ich wersji online. Powstają specjalne aplikacje, dzięki którym możemy sprawdzić lokalizację nagrobka, wyznaczyć drogę dojścia do niego, zobaczyć...

Zamknij
RadioOlsztynTV