Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Na Białorusi odbył się pogrzeb Emila Czeczki

Fot. legal_system/Twitter

Polski dezerter Emil Czeczko, pochodzący z Bartoszyc, został pochowany wczoraj na Białorusi – półtora miesiąca po tym, jak znaleziono go powieszonego w Mińsku.

Jak informuje telewizja Bielsat pochowano go na polskim cmentarzu wojennym we wsi Dołhinów, na którym spoczywają żołnierze polegli w wojnie polsko-bolszewickiej w 1919 roku. Na grobie złożono wieńce w barwach flag Polski i oficjalnej, czerwono-zielonej flagi Białorusi. W pogrzebie brał udział ksiądz katolicki.

Szeregowiec Wojska Polskiego w grudniu zeszłego roku podczas kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy uciekł na Białoruś. Tam występował w białoruskich i rosyjskich mediach, gdzie opowiadał jakoby polscy żołnierze, w tym on, brali udział w masowych zabójstwach migrantów z bliskiego wschodu szturmujących wtedy polską granicę. Prokuratura w Białymstoku wszczęła wówczas wobec niego sprawę karną o dezercję.

17 marca poinformowano, że znaleziono go powieszonego w Mińsku, a dopiero wczoraj go pochowano. Przypomnijmy, że Sąd Rejonowy w Olsztynie skazał w ubiegłym roku żołnierza na sześć miesięcy więzienia za przemoc wobec własnej matki. Kary nie odbył, bo uciekł na Białoruś.

Fot. legal_system/Twitter

Fot. legal_system/Twitter

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski

Dezerter Emil Czeczko nie żyje

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pogrzeb
Abp Edmund Piszcz spoczął w krypcie arcybiskupów warmińskich. Zobacz wideo z uroczystości

Zakończyły się uroczystości pogrzebowe arcybiskupa seniora Edmunda Piszcza. Hierarcha spoczął w krypcie arcybiskupów warmińskich w olsztyńskiej konkatedrze.  Metropolita warmiński arcybiskup Józef Górzyński podkreślał, że odszedł człowiek...

Zamknij
RadioOlsztynTV