Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Można składać oświadczenia ws. zamrożenia cen prądu. Jutro mija ostateczny termin

Fot. fotolia.com

Jutro minie termin składania oświadczeń pozwalających na zamrożenie cen prądu w drugiej połowie roku. Pierwotnie termin składania oświadczeń o statusie odbiorcy końcowego minął pod koniec lipca, ale znowelizowana przez Sejm ustawa wydłużyła czas do 13 sierpnia.

Oświadczenia mogą składać między innymi właściciele mikro i małych firm, a także osoby zarządzające szpitalami i jednostkami sektora finansów publicznych. Minister energii Krzysztof Tchórzewski przypominał niedawno, że możliwość zamrożenia cen prądu mają też rolnicy. Dodał, że rolnicy rozliczający się w ramach taryfy G nie muszą składać oświadczeń, ponieważ wszystkie gospodarstwa domowe mają w tym roku zamrożone ceny prądu:

00:00 / 00:00

Oświadczenie potwierdzające status odbiorcy końcowego należy składać u dostawców energii. Pozwoli to na utrzymanie w drugim półroczu tego roku cen energii z 30 czerwca ubiegłego roku.

 

Źródło: IAR
Redakcja: P. Karpiszen/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnicy, prąd, przedsiębiorcy, cena, małe i średnie firmy, Ministerstwo Energii, Krzysztof Tchórzewski
Tegoroczne żniwa pod znakiem deszczu. Dotychczas zebrano niecałe 35% plonów

Rok temu mieli problem z suszą – w tym roku z opadami deszczu. Żniwa na Warmii i Mazurach są znacznie mniej zaawansowane, niż powinny być o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV