Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Można już jeździć drogą S51 Olsztynek-Olsztyn oraz obwodnicą Ostródy

Fot. Andrzej Piedziewicz

Droga S 51 to ponad 13 km między Olsztynkiem a węzłem na powstającej obwodnicy Olsztyna na wysokości Tomaszkowa. Droga jest dwujezdniowa, ale z powodu  prac wykończeniowych na razie można  jechać maksymalnie 100 km/godz.

– To prace związane z wygrodzeniami, barierami ochronnymi, dokończeniem ekranów dźwiękochłonnych i przeciwlśnieniowych, a także prace porządkowe – mówi Mirosław Nicewicz z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Były wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit przypomina, że budowa sprawiała problemy.

– Gdy rozmawiałem z wykonawcą kilka miesięcy temu, były wątpliwości, czy uda się oddać tę drogę do końca roku. Trzeba pamiętać, że były tu duże prace archeologiczne, był też trudny teren – mówi Jerzy Szmit.

Całkowite zakończenie prac na S51 planowane jest w marcu przyszłego roku. Oprócz S51, drogowcy oddali też obwodnicę Ostródy w ciągu drogi S7. To oznacza, że już prawie cała S7 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego jest drogą dwujezdniową. Prawie – bo do dokończenia został most na trasie obwodnicy Ostródy.

– Niestety wykonawca mostu nad jeziorem Pauzeńskim ogłosił upadłość. Generalny wykonawca robót przejął te obowiązki, ale to zachwiało harmonogramem – mówi Mirosław Nicewicz.

Drogowcy na razie nie są w stanie określić, kiedy  prace całkowicie się zakończą – wszystko będzie zależało od pogody.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Fot. Andrzej Piedziewicz

Autor: Andrzej Piedziewicz
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, droga, Ostróda, S7, otwarcie
S7 na ostatniej prostej. Dziś podpisano umowę na budowę ważnego odcinka

Napierki-Mława oraz Mława-Strzegowo. Umowy na przebudowę tych dwóch odcinków trasy krajowej numer 7 podpisano dziś w Mławie. Budowę będzie nadzorował olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV