Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mokro i ślisko na drogach regionu. Koło Olecka i Gołdapi błoto pośniegowe

W okolicach Olecka i Gołdapi pracuje sprzęt oczyszczający jezdnie z błota pośniegowego – poinformowała dyżurna Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. W regionie przestał padać śnieg, przelotnie występują opady deszczu i mżawka.

Ponieważ w okolicach Olecka i Gołdapi jezdnie pokryte są błotem pośniegowym, pracują tam samochody do zimowego utrzymania dróg. W całym regionie pada przelotnie deszcz i mżawka.

Nigdzie nie ma ujemnych temperatur. Wieczorem prognozowane są jednak spadki temperatur i na drogach może być wyjątkowo ślisko.

Tymczasem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla niektórych rejonów wschodniej i południowo- wschodniej Polski.

Aktualnie ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia obowiązują w zlewni Nidy, Supraśli, Krzny, Wieprza i Tanwi a także na Bugu i Narwi. Przekroczenia stanów ostrzegawczych mają związek ze spływem wód opadowo-roztopowych.

Warmia i Mazury: na wschodzie regionu przelotny śnieg

Świąteczne powroty. Kierowcy radzą jak bezpiecznie dojechać do domu

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w droga, ślisko
Marznące opady. Wydano alert dla trzech powiatów

W trzech powiatach województwa warmińsko-mazurskiego będzie ślisko. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenie przed marznącymi opadami. Obowiązywać będzie od soboty wieczorem do niedzieli rano. Ostrzeżenie wydano dla zachodnich...

Zamknij
RadioOlsztynTV