Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Minister kultury z wizytą na Warmii i Mazurach

Minister kultury Bogdan Zdrojewski odbiera statuetkę Osobowość Roku 2013 przyznaną przez Warmińsko Mazurski Klub Biznesu. Fot. Sławomir Ostrowski

Lidzbark Warmiński i Olsztyn to miasta, które odwiedził dziś minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Swoją wizytę na Warmii i Mazurach minister Zdrojewski rozpoczął od wizyty w Zamku Biskupów w Lidzbarku Warmińskim. Spotkał się tu z przedstawicielami kultury i wygłosił prelekcję na temat unijnych dotacji na przedsięwzięcia związane z kulturą.

Posłuchaj relacji Marka Michalskiego

minister w Lidzbarku Warmińskim

Z Lidzbarka minister Bogdan Zdrojewski udał się do Olsztyna, gdzie odwiedził Teatr Jaracza, a wieczorem w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej weźmie udział w gali „Osobowość Roku Warmii i Mazur”.


Trzeba przeanalizować sytuację i nie podejmować decyzji pod wpływem chwili – uważa minister kultury Bogdan Zdrojewski.

W ten sposób minister kultury odnosi się do żądań Prawa i Sprawiedliwości aby wycofać się z przyszłorocznych obchodów „Roku Polski w Rosji i Rosji w Polsce”. Bogdan Zdrojewski powiedział, że żadna decyzja jeszcze nie zapadła, a resort analizuje program obchodów.

Bogdan Zdrojewski

Minister Bogdan Zdrojewski podkreślił, że trzeba wykazać się rozwagą:

Bogdan Zdrojewski

(iar/mich/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider, Bogdan Zdrojewski
Wysoczyzna Elbląska

Zapraszamy na Niedzielę Odkrywców z Wysoczyzny Elbląskiej, nazywanej małymi Bieszczadami. Razem z leśnikami z Nadleśnictwa Elbląg poszukamy tam nie tylko wiosny, ale też ducha lasu. Naszym...

Zamknij
RadioOlsztynTV