Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy nie chcą ścieżki rowerowej na osiedlu i protestują. Dlaczego?

Fot. W. Chromy

Mieszkańcy bloków przy ulicy Iwaszkiewicza w Olsztynie po raz kolejny protestowali przeciwko likwidacji miejsc parkingowych wzdłuż ulicy i budowie w tym miejscu ścieżki rowerowej.

Tłumaczą, że ta inwestycja mija się z celem, bo 50 metrów dalej jest Łynostrada – trasa rowerowa, która prowadzi przez całe miasto, a oni przez budowę nowej ścieżki stracą kilkadziesiąt miejsc postojowych, których i tak brakuje. Mówili o tym mieszkańcy.

Zlikwidowane zostały także miejsca dla inwalidów, nad czym ubolewał jeden z mieszkańców.

Jestem osobą niepełnosprawną. Bardzo się cieszyłem, gdy wymalowano zatokę dla osób niepełnosprawnych. Teraz pierwsze co rozebrali, to tą zatokę.

00:00 / 00:00

Ponadto budowana ścieżka rowerowa skończy się w połowie ulicy Iwaszkiewicza. Przeciwko takiemu rozwiązaniu już kilka lat temu był przeciwny Mirosław Arczak, były oficer rowerowy Olsztyna, a obecny radny.

Rowerzyści nie chcą takiej drogi, która po kilkuset metrach doprowadza ich do miejsca najbardziej niebezpiecznego i tam zostawia ich samym sobie. Przewidywałem to już w 2016 roku.

00:00 / 00:00

Ratusz tłumaczy, że budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Iwaszkiewicza jest kontynuacją projektu zgłoszonego do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Natomiast protestujący mieszkańcy przedstawili dokumenty, z których wynika, że jest to część wieloletniego planu inwestycyjnego przyjętego przez radę miasta.

Pieniądze zostały przegłosowane w styczniu tego roku. Ja głosowałem przeciwko tej inwestycji, jak za wieloma innymi.

00:00 / 00:00

Niezadowoleni mieszkańcy domagają się od ratusza przywrócenia miejsc parkingowych. Zapowiadają, że będą protestować do skutku.

Fot. W. Chromy

Fot. W. Chromy

Fot. W. Chromy

Fot. W. Chromy

Fot. W. Chromy

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w protest, mieszkańcy, ścieżka rowerowa, łynostrada
Okradali piwnice w centrum Olsztyna. Para złodziei odpowie za swoje czyny

Kradli rowery, elektronarzędzia i sprzęt wędkarski z piwnic w centrum Olsztyna. Podejrzanych zatrzymali policjanci - to 20-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna. Oboje przyznali się do winy....

Zamknij
RadioOlsztynTV