Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mieszkańcy Łęcza będą mieli miejsce spotkań, integracji i rozrywki

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Mieszkańcy Łęcza będą mieli nowe miejsce spotkań. Gmina Tolkmicko otrzymała dofinansowanie na przebudowę i rozbudowę budynku po dawnej świetlicy wiejskiej. Dzięki temu powstanie Centrum Aktywności Lokalnej.

Integracja społeczna i przygotowanie do wejścia na rynek pracy – taką rolę ma spełniać Centrum Aktywności Lokalnej, które powstanie w Łęczu. Mieszkańcy będą mogli rozwijać swoje umiejętności w kilku pracowniach, m.in. w pracowni krawieckiej czy dziewiarskiej. W Centrum powstanie warsztat do naprawy rowerów. Budynek będzie także wyposażony w kuchnię. W zajęciach w Centrum Aktywności Lokalnej ma uczestniczyć młodzież oraz osoby starsze. Celem tego miejsca będzie także szeroko pojęta integracja społeczna.

Koszt utworzenia Centrum to ponad 1,5 mln zł. Gmina na ten cel otrzymała 800 tys. zł dotacji z Unii Europejskiej oraz 550 tys. złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pracownie, Centrum Aktywności Lokalnej, integracja społeczna
Seniorzy z gminy Milejewo mają nowe miejsce spotkań

Centrum Aktywności Lokalnej w Pomorskiej Wsi w gminie Milejewo czeka na seniorów. Pomieszczenia, gdzie działać będzie Klub Seniora, zostały wyremontowane i wyposażone w niezbędny sprzęt. Zajęcia...

Zamknij
RadioOlsztynTV