Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Michał Wypij wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego PiS. „To miłe wyróżnienie, ale też poważne zobowiązanie”

Michał Wypij. Fot. A. Podbielska

Poseł Zjednoczonej Prawicy z Warmii i Mazur Michał Wypij został wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego PiS. Michał Wypij w Porannych pytaniach Radia Olsztyn podkreślał, że jest świadomy olbrzymiego kredytu zaufania jaki otrzymał od koleżanek i kolegów posłów.

To bardzo miłe wyróżnienie, ale i zadanie do zrealizowania. Tym bardziej, że skład prezydium klubu został przyjęty jednomyślnie. Zdaję sobie sprawę, że jest to poważne zobowiązanie. Nasz klub musi w tym Sejmie, który jest bardzo rozdrobniony, działać sprawnie i precyzyjnie

– zwracał uwagę Michał Wypij.

Poseł Porozumienia powiedział również: „chciałbym wierzyć, że jesteśmy w stanie wznieść się ponad podziały polityczne”. Jednocześnie Wypij dodał, że mimo wszystko pokusa konfliktu politycznego jest zbyt silna:

Prezes Jarosław Kaczyński po deklaracjach klubów, które poparły Elżbietę Witek jako kandydata na marszałka Sejmu, powiedział że skończyła się opozycja totalna. To byłaby dobra wiadomość dla polskiej dyskusji publicznej. Pierwsze dni cechują się trochę innym podejściem, ciężko więc uwierzyć, że tego konfliktu nie będzie. Słychać już między wypowiedziami posłów opozycji, że będą chcieli kontynuować tę linię.

Poseł przekonywał, że jego zdaniem ta kadencja nie będzie się różniła od poprzedniej. Michał Wypij jest posłem Porozumienia Jarosława Gowina debiutującym w Sejmie.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Michałem Wypijem

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, opozycja, Michał Wypij
Inauguracyjne posiedzenia Sejmu i Senatu oraz rząd Mateusza Morawieckiego. Obejrzyj audycję Jeden na Jednego

Gośćmi Marka Lewińskiego w audycji Jeden na Jednego byli: Władysław Mańkut z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Dariusz Rudnik z Prawa i Sprawiedliwości. TEMAT 1. Prezydent Andrzej Duda...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV