Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inauguracyjne posiedzenia Sejmu i Senatu oraz rząd Mateusza Morawieckiego. Obejrzyj audycję Jeden na Jednego

Gośćmi Marka Lewińskiego w audycji Jeden na Jednego byli:

  • Władysław Mańkut z Sojuszu Lewicy Demokratycznej,
  • Dariusz Rudnik z Prawa i Sprawiedliwości.

TEMAT 1.
Prezydent Andrzej Duda w przemówieniu inaugurującym prace Sejmu IX kadencji przypomniał posłom, że pełnienie mandatu parlamentarzysty wiąże się ze współodpowiedzialnością za losy Polski. Zaapelował do posłów, aby w swej pracy kierowali się miłością ojczyzny i miłością do drugiego człowieka. Wezwał ich do wzajemnego szacunku.

Marszałkiem Sejmu, czyli drugą osobą w państwie, pozostała Elżbieta Witek z Prawa i Sprawiedliwości. Znamy również realny układ sił w Senacie, który na swojego marszałka wybrał Tomasza Grodzkiego z Koalicji Obywatelskiej. Za nami inauguracyjne posiedzenia dwóch izb polskiego parlamentu.

TEMAT 2.
Prezydent Andrzej Duda powierzył misję tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu. Jutro ma się odbyć zaprzysiężenie zaproponowanej przez niego Rady Ministrów, a we wtorek lub środę Mateusz Morawiecki ma wygłosić w Sejmie exposé. Strukturę rządu oraz większość nazwisk ministrów ogłoszono w ubiegły piątek.

Czy jest szansa na to, żeby w rządzie pojawił się polityk z województwa warmińsko-mazurskiego?

Posłuchaj audycji

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, rząd, senat, Dariusz Rudnik, Władysław Mańkut
Jerzy Szmit skomentował głosowanie Lidii Staroń w Senacie

Zachowanie Lidii Staroń podczas wyboru marszałka Senatu odbieram bez emocji i bez zaskoczenia – tak głosowanie senator z Olsztyna komentuje Jerzy Szmit, szef Prawa i Sprawiedliwości...

Zamknij
RadioOlsztynTV