Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miasto prostuje swoją pomyłkę. Co dalej z budynkiem przy ul. Sienkiewicza w Ostródzie?

Fot. www.ostrodanews.pl

To pomyłka – tak samorządowcy z Ostródy tłumaczą zamieszanie wokół wypowiedzenia umowy użyczenia budynku przy ul. Sienkiewicza Polskiemu Komitetowi Pomocy Społecznej. Teraz opublikowali sprostowanie.

Od niemal 20 lat komitet prowadzi tam działalność pomocową m.in. noclegownię, jadłodajnię, magazyn żywnościowy i dzienny dom seniora. Uzasadnienie decyzji burmistrza wskazywało, że społecznicy mają opuścić budynek do końca roku, a ich miejsce zajmą urzędnicy miejscy. Teraz urząd zamieścił na profilu internetowym oświadczenie sprostowujące to – mówi z-ca burmistrza Agnieszka Majewska-Pawełko:

Wypowiedzenie umowy użyczeniu budynku przy ulicy Sienkiewicza 15 nie ma wpływu na realizowane tam zadania. Wszystkie zadania, które w tym miejscu były realizowane, czyli środowiskowy dom samopomocy, magazyn żywnościowy, centrum integracji społecznej, jadłodajnia będą dalej realizowane przez gminę miejską Ostróda dla potrzebujących mieszkańców miasta. Oświadczam, iż w wypowiedzeniu umowy mylnie wskazano, iż w budynku będą pracowali pracownicy urzędu miasta.

Ta informacja zaskoczyła radnych miejskich, którzy na ostatniej sesji podjęli stanowisko nawołujące burmistrza do odstąpienia od tego działania, i samych pracowników komitetu, którzy przy ulicy Sienkiewicza prowadzą działalność pomocową na rzecz mieszkańców Ostródy. Burmistrz Zbigniew Michalak już na sesji rady miasta tłumaczył, że plany będą jednak inne.

Polski Komitet Pomocy Społecznej w tym budynku działa od 2003 roku. W tym czasie doprowadził do jego remontu, pozyskując na to pieniądze z różnych, nie tylko miejskich środków.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w umowa, burmistrz, Rada Miejska, budynek, urząd miasta, Polski Komitet Pomocy Społecznej
Burmistrz Ostródy wypowiedział umowę użyczenia budynku. Co dalej z potrzebującymi pomocy?

Noclegownia, jadłodajnia, dzienny dom seniora - to działalności, które w Ostródzie stanęły pod znakiem zapytania. Burmistrz Zbigniew Michalak wypowiedział umowę użyczenia budynku przy ul. Sienkiewicza Polskiemu...

Zamknij
RadioOlsztynTV