Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Burmistrz Ostródy wypowiedział umowę użyczenia budynku. Co dalej z potrzebującymi pomocy?

Fot. PKPS/ FB

Noclegownia, jadłodajnia, dzienny dom seniora – to działalności, które w Ostródzie stanęły pod znakiem zapytania. Burmistrz Zbigniew Michalak wypowiedział umowę użyczenia budynku przy ul. Sienkiewicza Polskiemu Komitetowi Pomocy Społecznej.

Komitet w tym budynku działa od 2003 roku. Od tej pory nie tylko prowadzi szeroko zakrojoną działalność społeczną, ale też pozyskuje fundusze na remont gmachu.

Decyzja burmistrza o wypowiedzeniu umowy i konieczności opuszczenia budynku do końca roku była zaskoczeniem – przyznała w rozmowie z Radiem Olsztyn Teresa Wieczorek-Zdon z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Ostródzie.

00:00 / 00:00

W piśmie wypowiedzenia umowy burmistrz zapowiedział przeznaczenie budynku pod potrzeby Urzędu Miasta i nakazał opuszczenie go przez Komitet. Podczas sesji Rady Miasta, tak samo jak w rozmowie z Radiem Olsztyn Zbigniew Michalak przekonywał jednak, że plan jest inny – budynek będzie w rękach miasta, ale Komitet będzie mógł kontynuować w nim swoją działalność.

00:00 / 00:00

Jak powiedziała nam zastępca burmistrza Agnieszka Majewska-Pawełko, takie stanowisko zostało teraz przesłane Radzie Miasta, a jutro (we wtorek) ma się pojawić na oficjalnej stronie Urzędu Miasta. Decyzja o wypowiedzeniu umowy Komitetowi wzbudziła protest radnych Ostródy, którzy na ostatniej sesji podjęli stanowisko nawołujące burmistrza do odstąpienia od tego działania.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w umowa, burmistrz Ostródy, Zbigniew Michalak, Polski Komitet Pomocy Społecznej
Burmistrz Ostródy ponownie bez absolutorium. Co to oznacza?

Burmistrz Ostródy bez absolutorium i wotum zaufania. Rada Miasta nie udzieliła Zbigniewowi Michalakowi poparcia. Przyjęła jedynie sprawozdanie budżetowe za 2020 rok. W Ostródzie odbyła się sesja...

Zamknij
RadioOlsztynTV