Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Miał mieć operację we Francji, ale przeszedł ją w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. 15-latek z Białogardu cierpi na wrodzony rozszczep kręgosłupa

Ma za sobą 12 operacji, ale być może ta zakończy leczenie. Dzięki operacji wykonanej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie 15-latek z Białogardu ma szansę na znaczna poprawę jakości życia.

Olsztyńscy lekarze przeprowadzili u chłopca korekcję skoliozy nerwowo-mięśniowej.  Chłopiec cierpi na kilka groźnych schorzeń: wrodzony rozszczep kręgosłupa, wodogłowie i przepuklinę oponowo-rdzeniową. Skolioza pogłębia się coraz bardziej, przez co ma problemy z oddychaniem. Jeszcze niedawno nastolatek poruszał się sam za pomocą chodzika, teraz jeździ już tylko na wózku inwalidzkim.

Rodzice chłopca zbierali pieniądze na kosztowną operację we Francji, bo w kraju nikt nie chciał się jej podjąć. Zdecydował się na nią tylko olsztyński szpital. Polegała m.in. na usunięciu części z 13 kręgów. Lekarze Paweł Grabala i Paweł Nosarzewski są ostrożni w rokowaniach, ale są przekonani, że jakość życia pacjenta znacznie się poprawi.

To nie pierwsza w tym roku operacja skoliozy w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. W tym miesiącu ortopedzi, przy pomocy specjalistów z Finlandii, przeprowadzili tam korekcję skoliozy wczesnodziecięcej nowatorską technologią Shilla, polegającą na zastosowania implantu rosnącego razem z pacjentem.

(kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w operacja, choroba, szpital dziecięcy
Pierwszy w tym roku przypadek choroby Creutzfeldta-Jakoba. Sanepid uspokaja, na Warmii i Mazurach nie ma zagrożenia

Pierwszy w tym roku przypadek choroby Creutzfeldta-Jakoba na Warmii i Mazurach. To bardzo rzadkie schorzenie pojawiło się u mieszkańca powiatu bartoszyckiego. Choroba Creutzfeldta-Jakoba powoduje zmiany w...

Zamknij
RadioOlsztynTV