Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Mamy mistrzynię Europy w żeglarstwie! „Na podium trochę mi się nogi trzęsły”

Fot. FB Polski Związek Żeglarski

Olbrzymi sukces żeglarki MOS-u Iława. Agata Barwińska została w Warnie mistrzynią Europy w żeglarskiej, olimpijskiej klasie Laser Radial.

To jej życiowe osiągnięcie. Ostatnio w czempionacie Starego Kontynentu była trzecia. Oto co powiedziała po zakończeniu ceremonii medalowej.

Jestem mega zadowolona, że wygrałam (…) z 20 punktami przewagi i przy warunkach, które nie są moimi ulubionymi (…) Nikt nie spodziewał się takiej pogody (…) była ogromna, prawie, że oceaniczna fala, dużo wiatru. Nie sprzyjała nam też temperatura.  Jest bardzo zimno. Nie polecam październikowej Bułgarii (…) Czułam się dość pewnie (…) Na podium trochę mi się nogi trzęsły, ale jest to bardzo przyjemne uczucie.

Posłuchaj całej rozmowy Macieja Świniarskiego z Agatą Barwińską

00:00 / 00:00

Mistrzostwo Europy Agaty Barwińskiej jest tym cenniejsze, że drugą w rywalizacji Holenderkę Maximę Jonker iławianka wyprzedziła aż o 20 punktów. Występ w Bułgarii był potwierdzeniem znakomitej formy żeglarki MOS-u, która dwa tygodnie temu triumfowała także w Mistrzostwach Polski.

Agata Barwińska – Mistrzyni Europy. Fot. FB Stowarzyszenie Sportów Wodnych – MOS Iława

Fot. FB Polski Związek Żeglarski

Autor: M. Świniarski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żeglarstwo, Bulgaria, mistrzyni Europy, Agata Barwińska, MOS Iława
Poznaliśmy mistrzów Polski żeglarzy-seniorów

Jacek Ludwiczak z Gdańska zwyciężył w 8. Żeglarskich Mistrzostwach Polski Seniorów 60+ rozgrywanych na jeziorze Kisajno w Giżycku. Przez dwa dni żeglarze rywalizowali w bardzo trudnych...

Zamknij
RadioOlsztynTV