Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Małżeństwem trzeba się zaopiekować”. Eksperci z Olsztyna pomogą rozwijać związek

Trwa 7. edycja Tygodnia Małżeństwa w Olsztynie. Przygotowano spotkania, warsztaty i zajęcia, których celem jest doskonalenie małżeńskich relacji.

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to społeczna kampania promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. Wydarzenie odbywa się równolegle w 22 krajach zawsze w tym samym terminie. W Polsce projekt został zainicjowany w 2015 r. Od tego czasu odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, rekreacyjnym i rozrywkowym.

W Olsztynie Tydzień Małżeństw koordynuje Fundacji Aktywnej Rodziny. Eksperci m.in. podczas warsztatów promują małżeństwa jako wartości społeczne i pokazują potrzeby permanentnego rozwijania więzi małżeńskiej, aby dawała ona satysfakcję i spełnienie.

Kiedy jest już styczność z życiem, to zdajemy sobie sprawę, że to się samo nie tworzy. (…) Często powtarzam na warsztatach, że małżeństwo to jest oddzielny byt, który trzeba nakarmić, trzeba się nim zaopiekować, zatroszczyć. Na ten byt składa się nasza codzienność.

– mówiła Iwona Dziak z Fundacji Aktywnej Rodziny.

W tym roku uczestników zaproszono m.in. na kurs brydża, warsztaty masażu, koncert z kolacją, wspólne pieczenie chleba i moderowaną randkę.

To fajna inicjatywa. Uważam, że ważne jest dla nas – małżonków, aby tę relację rozbudowywać, tak aby skupiać się na sobie, a nie sprawach stricte rodzinnych

– przyznał jeden z uczestników.

7. Tydzień Małżeństwa w Olsztynie odbywa się pod hasłem ”Małżeństwo pełne życia”. Odbędzie się także 6 integralnych spotkań online dla par i pojedynczych osób.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: K. Grabowska/Ł Sadlak

Przeczytaj poprzedni wpis:
Janusz Cieszyński o laptopach dla uczniów i budowie fabryki Intela w Polsce

"Pani minister Barbara Nowacka nie odrobiła pracy domowej" - stwierdził w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Janusz Cieszyński. Były minister cyfryzacji, w rozmowie z Markiem...

Zamknij
RadioOlsztynTV